U RIJECI ODRŽANO POJEDINAČNO DVORANSKO PRVENSTVO HRVATSKE U ATLETICI ZA MLAĐE KADETE I KADETKINJE

DOMAGOJ BRODAR SREBRENI U SKOKU UVIS S 146 CM

DOMAGOJ BRODAR BRONČANI U SKOKU UDALJ S 4.97 M.

Zadar, Proteklog je vikenda u Rijeci održano pojedinačno dvoransko prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe kadete i kadetkinje.

Nastupilo je 264 mladih atletičara i atletičarki iz 26 klubova. U Rijeci je nastupilo i 13 članova Atletskog športskog kluba Zadar, koji su pod vodstvom svojih trenera Predraga i Tomislava Saratlije Ivice Šola i Katarine Gašparović postigli zapažene rezultate. Mladi atletičari iz Zadra su osvojili 1 srebrenu i 1 brončanu medalju. U skoku uvis Domagoj Brodar je osvojio 2 mjesto , srebrenu medalju i naslov vicešampiona Hrvatske u skoku uvis preskočivši letvicu na visini 146 cm što je njegov novi osobni rekord. Domagoj je nastupio i u skoku udalj te rezultatom 4.97 m osvojio 3 mjesto i brončanu medalju. Na 60 m nastupilo je i četvero limača. Marino Hrboka je osvojio 23. mjesto ( 9.34 sekunde ) , Lukas Milanja je bio 24. ( 9,40 sekundi ) , Jakov Pijaca je osvojio 30 mjesto ( 9,76 sekundi), a Emilio Pucar 33 mjesto ( 9.90 sekundi ). Na 60 m Hana Tudor je u konkurenciji 62 trkačice osvojila 6 mjesto s 8,50 sekundi. Ivana Srzentić je osvojila 21 mjesto s 8,84 sekunde. Nastupile su i tri limačice. Iva Grbić je bila 43. s 9,34 sekunde, Mare Mijolović je osvojila 57. mjesto ( 9,85 sekundi ) , a Leona Meter 60 mjesto s rezultatom 10,05 sekundi. U skoku udalj u konkurenciji 64 skakačice limačica Katarina Madžar je osvojila 34 mjesto skoćivši do 4,12 m, a Monika Mičić je je bila 59. s rezultatom 3.05 m. U skoku uvis Ana Smokrović je osvojila 9 mjesto s 139 cm što je njen novi osobni rekord. Čestitke svima onima koji su nastupili u Rijeci a posebne čestitke Domagoju Brodaru.