U SPLITU ODRŽANE KVALIFIKACIJE ZA KUP HRVATSKE U ATLETICI ZA KADETE I KADETKINJE

VERONIKA ŠOKOTA 40,90 M U BACANJU KOPLJA NOVI OSOBNI REKORD
DOMAGOJ BRODAR 5,85 M U SKOKU UDALJ NOVI OSOBNI REKORD

Na atletskim terenima stadiona u Parku mladeži u petak 31. kolovoza u Splitu su održane regionalne kvalifikacije za kup hrvatske u atletici za kadete i kadetkinje.

Na natjecanju je nastupilo i deset članova Atletskog športskog kluba Zadar, koji su osvojili dva druga i tri treća mjesta postigavši nekoliko novih osobnih i klupskih rekorda.

U konkurenciji kadetkinja na 100 m nastupile su dvije mlađe kadetkinje Hana Tudor ( 2005 godište ) u konkurenciji 15 atletičarki osvojila je 6. mjesto s rezultatom 13,69 sekundi što je njen novi osobni rekord, dok je Enea Nikpalj ( 2006. godište ) osvojila 11 mjesto istrčavši 14,36 sekundi što joj je također novi osobni rekord. Željka Iličić je osvojila 14 mjesto s 14,89 sekundi. U skoku uvis mlađa kadetkinja Ana Smokrović je osvojila treće mjesto preskočivši visinu od 150 cm. Veronika Šokota ovogodišnja kadetska prvakinja u bacanju koplja( 500 g ) je osvojila drugo mjesto bacivši koplje do 40.90 m , čime je za točno 1 m više postigla svoj novi osobni i novi klupski rekord u ovoj disciplini. Štafeta 4 x100 m koja je nastupila u sastavu : Sara Kaibler, Ivana Srzentić, Ana Smokrović i Hana Tudor osvojila je drugo mjesto s 53,91 sekundu.

Među kadetima izvrstan nastup u skoku udalj ostvario je Domagoj Brodar ( 2005 godište ) koji je još uvijek mlađi kadet osvojivši odlično treće mjesto u skoku udalj s 5,85 m što je njegov novi osobni rekord. Domagoj je nastupio i na 100 m gdje je osvojio 3 mjesto s 12,61 sekundom što je njegov novi osobni rekord. Dominik Srzentić je osvojio 5 mjesto u vremenu 12,98 sekundi što mu je novi osobni rekord.

Mlađi junior Mario Martinović nastupio je izvan konkurencije na 100 m osvojivši 1. mjesto s rezultatom 13,02 sekunde što je njegov novi osobni rekord.

Nastup u finalu kupa Hrvatske među dvanaest najboljih atletičara i atletičarki u svakoj disciplini koje će se održati u Rijeci 22. rujna od članova Atletskog športskog kluba Zadar su izborili Domagoj Brodar u skoku udalj kao petero plasirani, Veronika Šokota u bacanju koplja ( 500 g ) kao drugoplasirana, te štafeta kadetkinja 4x100 m iako su sve 4 još uvijek mlađe kadetkinje kao šestero plasirane , te Ana Smokrović u skoku uvis kao jedanaesto plasirana.