U SUBOTU ODRŽAN TRADICIONALNI 37 MEĐUNARODNI MALI MARATON NIN- ZADAR

POBJEDNICI  ZORAN ŽILIĆ IZ AK KVARNER RIJEKA I NIKOLINA STEPAN IZ AK SVETTICE ZAGREB

Zadar – U sklopu proslave  obilježavanja dana Grada Zadra u subotu je u organizaciji Atletskog  športskog kluba „ Zadar" i Atletskog  saveza Zadarske županije održan tradicionalni 37. po redu međunarodni Mali maraton Nin-Zadar. Točno u 11 sati u Ninu je po kišovitom vremenu startalo ukupno 99 atletičara iz Hrvatske, Slovenije te Bosne i Hercegovine. Nakon pretrčanih 17 km prvo mjesto je osvojio Zoran Žilić iz Ak Kvarner iz Rijeke u vremenu 59, 17 minuta, dok je drugo mjesto osvojio Ante Živković iz Ak Dubrovnik s vremenom od 59,35, a treći je u cilj utrčao Renato Sertić iz Ak Plitvice postigavši vrijeme od 59,52. Četvrto mjesto je osvojio Dražen Dinjar iz Ak Rudolf Perišin u vremenu 01: 00,25. Najbolje mjesto od Zadarskih atletičara osvojio je Dragan Jurjević iz škole trčanja Zadar s 01: 05,52. Kod atletičarki pobjedu je odnijela Nikolina Stepan iz Ak Svetice iz Zagreba istrčavši stazu od 17 km u vremenu od 01: 09,34, drugo mjesto je osvojila Tanja Samarđić iz Atletske udruge Moslavina u pokretu iz Kutine s vremenom od 01: 10,21, dok je treće mjesto osvojila Helena Gleđa iz Ak Dubrovnik s 01: 14,07. Pehare troje prvoplasiranim atletičarima i atletičarkama uručila je zamjenica gradonačelnika grada Zadra Jagoda Surać. Zahvaljujemo se Gradu Zadru, Gradu Ninu, Turističkoj zajednici Grada Nina, ŠC „ Višnjik „ , svim atletičarima i atletičarkama, te volonterima koji su pomogli u organizaciji ove utrke. Vidimo se i dogodine 2020. godine.